play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Sklepy z dopalaczami prowadzili w centrach miast

today9 stycznia 2020

Background

Groźne dla życia i zdrowia dopalacze – sprzedawali w sklepach na Śląsku i w Małopolsce. Gotowy jest już akt oskarżenia – a w tej sprawie oskarżonych jest aż trzydzieści jeden osób. Ci zaopatrywali sklepy w nielegalny towar i organizowali ich sprzedaż.

Sklepy z dopalaczami otwierali w centrach śląskich i małopolskich miast. Prokuratura Okręgowa z Gliwic przygotowała już akt oskarżenia przeciwko 31 osobom. Gang, prowadzony przez Mikołaja Cz. sprowadzał narkotyki i organizował ich sprzedaż w sklepach – między innymi w centrum Krakowa, Bytomia, Zakopanego, Gliwic i Katowic.

Organizował działalność, inni sprzedawali

Całością zawiadywał Mikołaj Cz. Ten organizował działalność sklepów, sprowadzał towar i szkolił swoich sprzedawców, tłumaczy Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  • cover play_arrow

    Sklepy z dopalaczami prowadzili w centrach miast Adam Złotorowicz

 

Jak ustalono w toku śledztwa, środki sprzedawane były w prowadzonych punktach handlowych nieustalonej grupie klientów, którzy w sytuacji zażycia zakupionych środków zostali narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a nadto oskarżeni przyjmowali, a następnie przekazywali dalszym osobom środki płatnicze pochodzące z korzyści związanych z tym procederem, czym udaremniono wykrycie tych środków i dokonanie ich zajęcia.

Dopalacze jak amulety

Prokurator Smorczewska dodaje, że narkotyki były sprzedawane pod przykrywką – jako materiały kolekcjonerskie lub amulety.

  • cover play_arrow

    Sklepy z dopalaczami prowadzili w centrach miast Adam Złotorowicz

 

 

W śledztwie przesłuchano kilkuset świadków, w tym osoby, które po zażyciu dopalaczy trafiały do szpitala. Członkom gangu grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawa podlegać będzie rozpoznaniu przez Sąd Okręgowy w Gliwicach, Wydział Zamiejscowy w Rybniku.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content