play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

ŚKUP z dostawą do domu? GZM pyta mieszkańców

today27 kwietnia 2020

Background

Metropolia pyta czy wysyłać zamówioną kartę ŚKUP do domu. Rzecz jasna nie za darmo, bo za przesyłkę trzeba będzie zapłacić (10 zł), ale jest to poszerzenie zakresu usług związanych ze Śląską Kartą Usług Publicznych.

Na razie Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zorganizowała sondę, by sprawdzić jakie byłoby zainteresowanie wysyłką karty. Internetowe badanie opinii potrwa jeszcze do przyszłego poniedziałku i można w nim wziąc udział na stronie metropolii. Przypomnijmy, że wniosek o wydanie nowej ŚKUP można złożyć na 3 miesiące przed upływem terminu jej ważności i lepiej nie robić tego na ostatni moment.
W konwencjonalny sposób karty zamawia się online za pośrednictwem Portalu Klienta lub stacjonarnie w Punktach Obsługi. Odbierać je można jednak tylko w Punktach Obsługi Klienta.

W oficjalnym komunikacie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii czytamy:

„Czy skorzystałabyś/skorzystałbyś z możliwości zamówienia nowej karty ŚKUP do domu, gdyby koszt wysyłki wyniósł 10 zł? Zapraszamy do udziału w sondzie dotyczącej możliwości wprowadzenia wysyłki nowych kart ŚKUP pod wskazany przez pasażera adres. Moduł głosowania dostępny jest na stronie https://metropoliagzm.pl/2020/04/25/wysylka-nowej-karty-skup-do-domu-zaglosuj-w-sondzie/ a głos można oddać do 4 maja , do godz. 12:00″.

Karty, umożliwiające korzystanie z systemu ŚKUP, posiadają określony termin ważności. W przypadku kart spersonalizowanych wynosi on 4 lata. Wniosek o wydanie nowej karty można złożyć 3 miesiące przed upływem terminu jej ważności. Informacja o tym znajduje się w jej prawym dolnym rogu.

GZM zachęcamy, by nie czekać z wymianą karty do ostatnich dni jej ważności. Podczas wymiany wszystkie aktywne bilety lub doładowania zostaną przeniesione na nową kartę i zachowają swoją ciągłość.
Dotychczas możliwość zamówienia karty ŚKUP do domu była niedostępna, ponieważ system ich produkcji i dystrybucji był planowany wiele lat temu i wówczas nie zdecydowano się na wprowadzenie tej opcji. Z tego też względu w tej chwili nie mamy możliwości uruchomienia bezpłatnie tej usługi dla pasażerów. Wymaga ona również wprowadzenia odpowiednich płatnych modyfikacji w systemie oraz przygotowania odpowiedniego procesu aktywacji i wysyłki kart.

źródło/foto: GZM

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content