play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Śladem zabytków UNESCO – Bieg Tarnogórski w stylu dowolnym

today4 czerwca 2021

Background

Nie rywalizacja, ale aktywność na świeżym powietrzu po trudnym czasie pandemii ma być celem Biegu Tarnogórskiego. Przy okazji można też poznać zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Śladem zabytków UNESCO – to trasa tegorocznego Biegu Tarnogórskiego. Wydarzenie w Tarnowskich Górach doskonale znane, chodź ze względu na pandemię organizowane w nieco innej formie. Bo nie ma wspólnego startu i mety. Na pokonanie siedmiu kilometrów trasy jest czas od dziś do 20 czerwca.

– Będziemy mogli poznać ciekawe obiekty zabytkowe naszego miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO – również te mniej znane. Uczestnicy będą mogli wybrać dowolną formę aktywności, a my zaproponowaliśmy trasę obejmującą zabytki, które uczestnik będzie musiał zaliczyć. Sposób uczestnictwa ma formę dowolną: bieg, spacer, nordic walking, jazda na rowerze. Wybieramy ulubioną formę rekreacji. W tym roku rywalizacja nie jest najważniejsza. Chcemy zachęcić do ruchu na świeżym powietrzu wszystkich, po trudnym okresie pandemicznego letargu. Każda osoba, która ukończy wydarzenie otrzyma pamiątkowy medal – mówi Radiu Piekary Maciej Kozdra ze Stowarzyszenia TG Biega.

Oczywiście wcześniej trzeba się zarejestrować. Na pierwsze 110 osób, które zapiszą się i opłacą udział, czekają vouchery do Zabytkowej Kopalni Srebra.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content