play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Walentynkowa zbiórka krwi

today12 lutego 2020

Background

Śląscy Policjanci zachęcają do podzielenia się w walentynki najcenniejszym darem. Pod budynkiem Komendy Wojewódzkiej zostanie przeprowadzona akcja honorowego krwiodawstwa.

W walentynki – 14 lutego, pod budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji przy ulicy Lompy 19 w Katowicach, po raz kolejny stanie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Mundurowi i cywilni pracownicy Śląskiej Policji wezmą udział w akcji krwiodawstwa i zachęcają do niej wszystkich mieszkańców Katowic i interesantów Komendy Wojewódzkiej, którzy tego dnia zamierzają ją odwiedzić. Ambulans będzie przyjmował honorowych krwiodawców od 8:00 do 13:00. Aby oddać krew należy spełnić kilka warunków: trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo.

Oddanie krwi może pomóc osobom potrzebującym, rannym i chorym. Śląska policja apeluje do wszystkich policjantów i funkcjonariuszy pozostałych służb o wzięcie udziału w zbiórce krwi. Dawcy spoza Katowic mogą włączyć się w walentynkową akcję w każdym dowolnym punkcie poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Ta prosta forma pomocy może uratować czyjeś życie!

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content