play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Śląsk bez maski! Wystartowała 12 edycja konkursu Obiektywnie śląskie

today5 lipca 2021

Background

Obiektywnie śląskie znów czeka na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku. Wystartowała 12 edycja konkursu. Tym razem hasło przewodnie brzmi: Śląsk bez maski.

Niezmiennie od 12 lat zachęca do fotograficzno – filmowego przeżywania wakacji. Podobnie jest i w tym roku – wystartowała kolejna edycja konkursu Obiektywnie śląskie. Tegorocznym motywem przewodnim konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku jest: Śląsk bez maski:

-Celem konkursu jest zaprezentowanie swojej, subiektywnej wizji Śląska na przekór nazwie – bo obiektywnie śląskie czyli w obiektywie. W tym roku proponujemy temat: Śląsk bez maski i tradycyjnie tego tematu nie zawężamy. Zachęcamy, aby pobudzić wodze fantazji i zinterpretować go po swojemu – tłumaczy Anna Kokolus, koordynator konkursu Obiektywnie Śląskie.

Prace konkursowe tradycyjnie nadsyłać można do 15 września. A oceniać będzie je wyjątkowy skład jurorski. Między innymi Tadeusz Rolke – ponad 90 letni prekursor polskiej fotografii reportażowej.

– Najlepsze prace tegorocznej edycji, podobnie jak w latach ubiegłych, wybiorą tak znamienite osobowości świata kultury jak: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens – dodaje Anna Kokolus.

Subiektywną wizję Śląska w ramach konkursu wyrazić można poprzez fotoreportaż zawierający od 3 do 7 zdjęć, krótki, 2 minutowy film czy też fotokast. Wszystkie prace będą zamieszczane na stronie projektu: www.obiektywnieslaskie.pl, poprzez którą można głosować na swoje ulubione prezentacje i w ten sposób współdecydować o nagrodzie publiczności.

Radio Piekary od lat jest patronem medialnym konkursu Obiektywnie śląskie.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content