play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Śląsk „Europejskim Regionem Przedsiębiorczości”

today18 marca 2021

Background

Województwo Śląskie z prestiżowym wyróżnieniem Komitetu Regionów. Nasze województwo zostało laureatem nagrody „Europejski Region Przedsiębiorczości”.

Śląsk jest zdaniem Komitetu Regionów „Europejskim Regionem Przedsiębiorczości”. Nagrodę przyznano za najlepszą strategię w zakresie wspierania przedsiębiorczości w trudnym okresie walki z pandemią:

– Europejski Komitet Regionów – najważniejsze gremium samorządowe Europy – przyznało nam wyróżnienie, które nobilituje nas do ciężkiej pracy, ale też pokazuje, że przyjęta strategia, działanie, przez ostatnie dwa lata doprowadziła nas do tego tytułu „Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości” w latach 2021-2022. A więc nasze wpsarcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, walka z COVID-19, strategia „Zielone Śląskie” znalazło uznanie w gremiach europejskich – mówił marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Dziś poinformowano również, że nasze województwo zorganizuje Europejskie Forum Przyszłości:

– Zapraszamy naszych przyjaciół z Niemiec, Francji, jeśli chodzi o współpracę regionalną – Nadrenia-Westfalia. Mówimy też o kwestiach związanych z współpracą transgraniczną, czyli Republika Czeska, Słowacja, inni partnerzy, z którymi od lat mamy umowy – wylicza marszałek Chełstowski.

Forum odbędzie się w październiku na Stadionie Śląskim.

 

Fot. Facebook/Śląskie. Pozytywna energia

 

Autor: Redaktor


0%
Skip to content