play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Śląsk: „Handlowali” 18-latką i zarabiali na jej prostytucji [ZDJĘCIA+WIDEO]

today1 października 2020

Background

„Handlowali” 18-latką i zarabiali na jej prostytucji. Śledczy zatrzymali dwóch sutenerów w wieku 32 i 38 lat. Młodszy z nich wykorzystał trudną sytuację życiową 18-latki i zwerbował ją do uprawiania prostytucji, a następnie obaj mężczyźni zarabiali traktując kobietę jak „żywy towar”.

Dwaj sutenerzy w rękach policjantów z Katowic. Mężczyźni mają 32 i 38 lat. Młodszy wykorzystał trudne położenie życiowe 18-letniej kobiety zwerbował ją do uprawiania prostytucji, a następnie obaj mężczyźni zarabiali na tym, traktując kobietę jak „żywy towar”.

Kryminalni specjalizujący się w handlu ludźmi pracowali nad sprawą od roku a rzecz dotyczy działań z połowy dekady. Ówczesna nastolatka przypadkowo trafiła na sutenerów gdy szukała pracy, a miała poważne problemy finansowe. Nieświadomie dała się zwerbować do uprawiania prostytucji. Była wykorzystywana na terenie Polski, Wielkiej Brytanii i Niemiec, a traktowano ją jak „żywy towar”. Po jakimś czasie została „sprzedana” 38-latkowi, który czerpał korzyści materialne z uprawiania przez nią prostytucji na terenie Śląska. Z nielegalnej działalności obaj sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. Młodszy siedział już w więzieniu za handel ludźmi. Teraz obu grozi  do 15 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content