play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Siemianowice Śląskie

Śląsk: Kolejne kontrole drogowe, które skończą się przed sądem

today2 marca 2021

Background

Nie pomagają apele i groźby… Prawdziwy wysyp pijanych kierowców na Śląsku. Kompletnie odurzonego alkoholem mężczyznę zatrzymano w Siemianowicach Śląskich. Inny kierowca starał się uniknąć policyjnej kontroli, bo na sumieniu miał znacznie więcej.

Kompletnie pijany kierowca w Siemianowicach Śląskich

49-latek zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej miał w organizmie prawie 3 promile. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce prokurator a potem sąd. Za jazdę w takim stanie grożą mu dwa lata więzienia i grzywna od 5 tysięcy złotych w górę.

To kolejny zamroczony alkoholem kierujący zatrzymany ostatnio na drogach regionu. Kilka dni wcześniej wpadło dwóch jadących przez Miasteczko Śląskie. Jeden miał prawie 2, a drugi 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

Chciał uniknąć kontroli, nie tylko z powodu stanu auta

Mowa o kierowcy opla, który na widok policyjnego radiowozu gwałtownie skręcił w boczną uliczkę. 24-latek nie spodziewał się, że na końcu tej drogi znajduje się tylko cmentarz.

Takie zachowanie wydało się podejrzane policjantom i postanowili zatrzymać kierowcę opla do kontroli drogowej.

Po sprawdzeniu przez stróżów prawa danych personalnych osób będących w pojeździe, szybko wyszło na jaw, że kierowca nie miał prawa jazdy, samochód był bez ubezpieczenia i aktualnego przeglądu, a pasażerem był… poszukiwany mężczyzna. 33-latek z Bytomia był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gliwicach celem doprowadzenia do aresztu. Za przestępstwa, których się dopuścił, mężczyzna w celi spędzi najbliższy rok.

Kierowca opla też nie był bez winy. Poza brakiem ważnego ubezpieczenia i przeglądu, wiele do życzenia pozostawiał także faktyczny stan techniczny pojazdu. Przednia szyba opla była pęknięta, opony były w różnych rozmiarach, a akumulator nie był przymocowany do elementów konstrukcyjnych pojazdu.

Samochód odholowano na parking. Jego 24-letni kierowca odpowie za szereg wykroczeń.

 

Źródło/fot. Śląska Policja/Siemianowice Śląskie/Tarnowskie Góry

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content