play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Śląsk na plan! Ruszył plebiscyt „Śląska Lokacja Filmowa 2020”

today17 marca 2020

Background

Śląsk na plan! Ruszył plebiscyt „Śląska Lokacja Filmowa 2020”. Amfiteatr Buk w Rudach Raciborskich, który posłużył jako plan filmowy nagrodzonego Oscarem filmu „Zimna wojna”, czy Zamek w Ogrodzieńcu, gdzie kręcono „Wiedźmina”emitowanego na platformie Netflix- to miejsca, które zyskały rozgłos po pojawieniu się na ekranie. Kolejne miejsca mogą stać się kultowe za sprawą plebiscytu „Śląska Lokacja Filmowa 2020”. Zatem jeśli marzysz, by w twoim mieście nakręcono film? Zarządzasz miejscem, którym się zachwycasz i uważasz, że świat powinien się o nim dowiedzieć? A może jesteś właścicielem zapomnianej przez wszystkich starej kamienicy, w której dostrzegasz wyjątkowy filmowy potencjał? Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Silesia Film Commission pragną serdecznie zaprosić wszystkie miasta Górnego Śląska oraz wszystkie filmowo ciekawe miejsca i obiekty znajdujące się na terenie województwa śląskiego do udziału w plebiscycie „Śląska Lokacja Filmowa 2020”.

Śląsk na plan! Ruszył plebiscyt „Śląska Lokacja Filmowa 2020”. Do udziału w nim właściciele, zarządcy i instytucje mogą zgłaszać obiekty i miejsca na terenie województwa śląskiego: zarówno te, które były lub są lokacją filmową, jak i te, które według zgłaszających mają potencjał, aby się nią stać. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja Plebiscytu wybierze pięć lokacji, na które będzie można głosować w plebiscycie. Zwycięzca Plebiscytu otrzyma tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2020, a przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięski obiekt emitowany będzie w Kinie Kosmos w Katowicach przed seansami filmowymi.

Sam Plebiscyt promowany będzie m.in. poprzez spot prezentujący ubiegające się o tytuł obiektu, emitowany w kinach należących do IF Silesia Film (w Katowicach, Żywcu i Raciborzu), a także w pociągach Kolei Śląskich, które są Partnerem Plebiscytu.

Widzowie wielokrotnie obserwowali, jak mniej znane miejsca, po ulokowaniu w nich akcji filmu, urastały do rangi miejsc kultowych i rozpoznawalnych nie tylko wśród fanów kina. Przykładem tego zjawiska może być jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w znanym serialu „Breaking Bad”, niewielka restauracja Los Pollos Hermanos. W rzeczywistości punkt nazywa się Twisters i znajduje się w Nowym Meksyku w USA. Dziś dziesiątki fanów serialu chcą zjeść tam posiłek, a miejsce cieszy się dużą popularnością.

Na naszym lokalnym rynku również można znaleźć takie miejsca i choć nie dzieje się to na tak dużą skalę, to wzrost zainteresowania nimi jest zauważalny. Wystarczy wspomnieć chociażby Amfiteatr Buk w Rudach Raciborskich, którym zainteresowali się prywatni inwestorzy po tym, jak stał się planem zdjęciowym w nominowanym do Oscara® obrazie Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”. Na wzrost popularności na pewno może liczyć także Zamek w Ogrodzieńcu po wizycie twórców produkowanego dla Netflixa serialu „Wiedźmin”.

Zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronach: www.silesiafilm.com oraz www.silesiafilmcommission.pl. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres sfc@silesiafilm.com oraz w.zak@silesiafilm.com. Na zgłoszenia Silesia Film czeka do 03.04.2020 r.

fot. Silesia Film

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content