play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Śląsk: Podawał się za lekarza i wyłudził ponad 166 tysięcy złotych

today28 lutego 2020

Background

69-letnia mieszkanka Będzina padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Kobieta poznała mężczyznę za pomocą komunikatora internetowego. Ten podawał się za lekarza pracującego w Jemenie. Pisał że stracił najbliższych. Obiecywał, że przyjazd do Polski i wspólne życie. W ten sposób zdobył serce kobiety oraz jej pieniądze. Jak się okazało, zakochana 69-latka przekazała mu ponad 166 tys. złotych przez rok internetowej „znajomości”.

Historia i cała sytuacja jest niewiarygodna. Oszust, aby wyłudzić pieniądze grał na uczuciach samotnej kobiety. Podawał się za amerykańskiego lekarza na misji w Jemenie. Za pomocą translatora pisał o utracie najbliższych. Obiecywał wspólny związek i przyjazd do Polski. Prosił też o pożyczkę pieniędzy. Kobieta uległa i w kilku przelewach od listopada 2019 roku do 26 lutego 2020 wysłała łącznie na konta w USA i na Ukrainie prawie 38,5 tys. euro. czyli ponad 166 tys. złotych.

Policja informuje: oszuści posuwają się do najróżniejszych metod. Oszustwo na lekarza, czy żołnierza jest jedną z najnowszych form tego procederu. Zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy oczekuje od nas wpłacania pieniędzy lub przekazywania innych korzyści. Sprawcy tego specyficznego oszustwa działają na dwóch płaszczyznach najpierw zdobywają serce kobiety, później… jej pieniądze.

 

źródło:www.slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content