play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Siemianowice Śląskie

Śląsk: Seniorka dała się nabrać „na policjanta”, straciła 75 tysięcy

today4 lutego 2020

Background

Pomimo licznych apeli kierowanych do seniorów podczas spotkań z mundurowymi czy za pośrednictwem mediów, kolejna 74-letnia siemianowiczanka padła ofiarą oszustów. Złodzieje nie wymyślili nic nowego, aby okraść seniorkę. Tradycyjnie zadzwonili na telefon stacjonarny i podali się za policjantów, którzy prowadzą akcję wymierzoną w przestępców i potrzebują 75 tysięcy złotych, aby ich zatrzymać. Pomocna 74-latka zapakowała swoje oszczędności w reklamówkę i zostawiła je w umówionym miejscu.

Już w zeszłym tygodniu oszuści próbowali nabrać naszych seniorów podszywając się za policjantów. Na całe szczęście starsi mieszkańcy Siemianowic Śląskich byli czujni i nie uwierzyli w słowa, które słyszeli w słuchawce telefonu. Informowali o tych próbach siemianowickich policjantów, dzięki czemu mundurowi mają świadomość występującego zagrożenia. Niestety przestępcy się nie poddają i próbują swoich sił w różnych miastach. Są to dla nich łatwo zdobyte pieniądze. Wczoraj ponownie rozdzwoniły się telefony do seniorów. Tym razem nie było happy endu. 74-latka uwierzyła, że prowadzi rozmowę telefoniczną z policjantami, którzy potrzebują sporej gotówki, żeby rozbić grupę przestępców. Oszczędności całego życia, które trzymała w domu zgodnie z instrukcjami „policjantów” zapakowała w reklamówkę i zaniosła do kosza we wskazanym przez nich miejscu. Fałszywi mundurowi zastraszyli seniorkę, że ma do czynienia z brutalnymi przestępcami i żeby czasem nie zabrała pieniędzy z powrotem do domu. W ten właśnie sposób do rąk oszustów trafiło 75 tysięcy złotych. 74-latka zorientowała się, że została oszukana dopiero kilka godzin po „tajnej” akcji i wtedy powiadomiła o wszystkim prawdziwych policjantów.

Kolejny raz policjanci apelują o czujność i ostrożność. Przypominamy, że policjanci nigdy nie zwracają się do społeczeństwa o gotówkę czy przedmioty wartościowe, dzięki którym mogą zrealizować jakąś akcję wymierzoną w grupę przestępców. Tylko trzeźwe myślenie może uchronić od stania się ofiarą przestępstwa. Słyszysz w słuchawce policjanta, który podaje ci swoje dane i zaraz przechodzi do tego, że masz dać pieniądze, bo trwa akcja…niech natychmiast zapali się w głowie czerwona lampka, że to oszuści.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content