play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląska Izba Lekarska zaszczepi na grypę seniorów

today9 grudnia 2020

Background

Darmowe szczepienie na grypę dla seniorów. Śląska Izba lekarska ruszyła ze szczepieniami dla pracowników medycznych. Szczepionek będzie jednak więcej niż przewidywano dlatego władze izby zdecydowały o przekazaniu części z nich seniorom po 75 roku życia.

Zostanie nam prawdopodobnie znaczna część szczepionek. I mamy zgodę ministerstwa na to żeby dedykować je i szczepić seniorów z aglomeracji śląskiej. – mówi nam prezes Śląskiej Izby Lekarskiej Dr Tadeusz Urban.

Zapisy na szczepienie są realizowane wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Śląskiej Izby Lekarskiej. Z darmowego szczepienia seniorzy skorzystać będą mogli do najbliższego piątku. (11 grudnia. ) Jakie warunki trzeba spełnić by móc przyjąć szczepionkę tłumaczy dr Tadeusz Urban ze Śląskiej Izby Lekarskiej. – Osoby które ukończyły 75 rok życia będą mogły przyjść i bezpłatnie poddać się szczepieniu. Muszą mieć ze sobą jedynie zaświadczenie uprawniające do szczepienia wystawione przez lekarza rodzinnego. Te zaświadczenia są ważne niestety tylko 24 godziny. W związku z tym albo w następnym dniu a najlepiej jeszcze w tym samym będzie można podjechać do Śląskiej Izby Lekarskiej i poddać się szczepieniu.  -dodaje dr Urban

Punkt szczepień zlokalizowany został w siedzibie Śląskiej Izby Lekarskiej przy ul. Grażyńskiego 49a w Katowicach. Seniorzy, którzy zdecydują się na przyjęcie szczepionki będą mogli zgłosić się do izby w godzinach popołudniowych.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content