play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Śląski Kadafi trafi za kraty. Planował porwanie biznesmena

today13 kwietnia 2021

Background

Ubrany w perukę i sztuczne wąsy śląski Kadafi chciał porwać dla okupu właściciela kryptowalut. Wpadł jednak wychodząc z siłowni. Prokurator Krajowy ze śląskiego wydziału do spraw przestępczości zorganizowanej z gotowym aktem oskarżenia którym objęto cztery osoby w tym herszta bandy, Tomasza B. Ci planowali uprowadzić krakowskiego biznesmena i zmusić go do wypłaty BITCOINÓW.

Napad miał mieć rozmach jakich mało. Tomasz B. pseudonim Kadafi wraz z trójką kompanów planowali porwać krakowskiego biznesmena, właściciela Bitcoinów. Zapomnieli jednak, że byli już poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości.

Zorganizowane działania

Przestępcy zorganizowali broń, taśmy do skrępowania ofiary, kominiarki, radiostacje a także mapy Krakowa i okolicy. By nie dać się rozpoznać, zorganizowali także maski, sztuczne wąsy i peruki. Swoją ofiarę chcieli skrępować i wywieźć.

Śledzili każdy krok

Gang przed napadem obserwował dom biznesmena. Ustalono, że dom pokrzywdzonego oraz pobliska okolica były stale pod obserwacją, prowadzoną przy pomocy dwóch ukrytych na drzewach kamer. Podejrzani co najmniej dwukrotnie wchodzili na jego posesję, interesowali się jego życiem, prywatnymi planami. Ustalali wartość jego majątku zdeponowanego w kryptowalucie Bitcoin.

Wpadł po treningu

Tomasz B. wraz ze swoim kolegą Dariuszem L. byli poszukiwani za wcześniejsze przestępstwa. Wystawiono za nimi listy gończe. Jeden miał do odsiadki 14  pół roku, drugi 14 lat. wpadli, wychodząc z siłowni po treningu.

Czyny zarzucone oskarżonym zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content