play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Śląski Uniwersytet Medyczny z akredytacją Międzynarodowej Agencji

today29 maja 2020

Background

Śląski Uniwersytet Medyczny z akredytacją Międzynarodowej Agencji. ŚUM w Katowicach pierwszą uczelnią w Polsce z akredytacją Agency for Public Health Education Accreditation (APHEA) dla kierunku studiów zdrowie publiczne. To oznacza, że osoby podejmujące kształcenie na tym kierunku mają gwarancję, że zarówno program nauczania, jak i jego realizacja spełniają najwyższe międzynarodowe standardy kształcenia, a dyplom ukończenia studiów jest tak samo prestiżowy jak innych najlepszych uczelni na świecie kształcących w tym zakresie.

Śląski Uniwersytet Medyczny z akredytacją Międzynarodowej Agencji. Sukcesem zakończył się proces uzyskiwania akredytacji zagranicznej APHEA dla kierunku studiów zdrowie publiczne, prowadzonego przez Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest to pierwsza w Polsce taka akredytacja dla tego kierunku studiów przyznana przez Agency for Public Health Education Accreditation (APHEA) – europejską instytucję udzielającą międzynarodowej akredytacji ośrodkom akademickim, które prowadzą studia na kierunku zdrowie publiczne.

Akredytacja APHEA została przyznana na okres sześciu lat z możliwością przedłużenia. W celu sfinansowania przeprowadzenia procedury uzyskiwania tej akredytacji, SUM w 2018 r. zawarł umowę z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie, wcześniej pozytywnie przeszedłszy procedurę konkursową ogłoszoną przez Ministerstwo.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content