play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląski Urząd Wojewódzki uruchamia infolinię dla osób objętych kwarantanną

today15 kwietnia 2020

Background

32 606 32 00 – to numer specjalnej infolinii uruchomionej od dziś przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.  Jest on przeznaczony dla osób przebywających na kwarantannie, które oczekują na pobranie wymazu do testu na obecność koronawirusa (COVID-19).

Od dzisiaj wszystkie pytania dotyczące przybliżonego terminu pobrania wymazu należy kierować do pracowników obsługujących infolinię. Zaznaczono jednak, że pracownicy infolinii nie udzielają informacji o czasie trwania kwarantanny, przebiegu choroby, nałożonych przez rząd restrykcjach itp. Infolinia jest przeznaczona wyłącznie dla osób przebywających w kwarantannie na terenie województwa śląskiego!

Infolinia jest dostępna codziennie w godzinach 8:00-20:00.

Aby dokonać ustaleń w indywidualnej sprawie, osoba zgłaszająca się na infolinię powinna dysponować poniżej wyszczególnionymi informacjami i ewentualnie, na własną odpowiedzialność, przekazać je do urzędu w celu weryfikacji informacji. A chodzi o następujące dane:

  1. imię i nazwisko;
  2. miejsce przebywania (nie zawsze jest ono zgodne z miejscem zameldowania);
  3. numer telefonu;
  4. informację od Powiatowego Inspektora Sanitarnego na temat daty kiedy przekazał Pana/Pani dane do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach;
  5. informację od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach w jakiej dacie przekazała zbiorczą listę do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach – taką informację również powinno się otrzymać od Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Dopiero na podstawie tak precyzyjnie przedstawionych informacji można oszacować orientacyjnie czas pobrania wymazu.

 

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content