play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Śląskie: 10 osób na obserwacji w szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

today2 marca 2020

Background

10 osób na obserwacji w szpitalach z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 368 objętych nadzorem epidemiologicznym. To dane dla województwa śląskiego, które w sobotę wieczorem przekazała rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska. Dane mogą się dziś zmienić, ponieważ mamy poznać wyniki badań 5 pacjentów przebywających w szpitalu specjalistycznym z Chorzowa.

35 szpitali z województwa pozostaje w stanie podwyższonej gotowości, mają tam trafiać osoby w przypadkach nagłego zagrożenia zdrowotnego.

To m.in. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu, Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Szpitala Powiatowego w Zawierciu, Szpitala Rejonowego im. dr J. Rostka w Raciborzu, Megrez Sp. z o.o. Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach, Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 3 w Rybniku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie, Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie, Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku – Białej, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Św. Jana Pawła II w Katowicach, Górnośląskiego Centrum Medycznego im. Prof. Leszka Gieca w Katowicach, Szpitala Miejskiego w Zabrzu, Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego Tarnowskie Góry, Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Samodzielnego Publicznego Szpitala Kliniczny Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko w Katowicach, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 Jastrzębie – Zdrój, Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu, Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Pilchowicach, Wojewódzkiego Szpitala Chorób Płuc w Wodzisławiu Śląskim, Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej, Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żorach, Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Czeladzi, Szpitala Zakonu Bonifratrów w Katowicach, Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej, Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

 

 

 

W Polsce dotąd nie potwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem. Rząd zapewnił, że jeśli pojawi się pierwszy przypadek choroby, opinia publiczna zostanie o tym niezwłocznie poinformowana.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content