play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Śląskie: Bił swoją siostrę bez opamiętania. „Zabrała mu narzędzia pracy”

today10 lutego 2020

Background

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali mężczyznę, który w minionym tygodniu dotkliwie pobił swoją siostrę. Mężczyzna wpadł w szał, gdyż podejrzewał ją, że zabrała mu jego narzędzia do pracy. Kobieta trafiła do szpitala, awanturnik zaś do policyjnej izby zatrzymań. 28-latek usłyszał już zarzuty uszkodzenia ciała i kierowania gróźb. Ma też zakaz kontaktowania się z siostrą oraz policyjny dozór.

W ubiegłym tygodniu mundurowi z komisariatu w Łaziskach Górnych zostali wezwani na interwencję domową. Na miejscu okazało się, że w jednym z mieszkań przy ulicy Dworcowej doszło do kłótni między rodzeństwem. 28-letni mężczyzna zaatakował młodszą siostrę. Miał wyzywać, grozić śmiercią i uderzać jej głową o posadzkę. Po tym wszystkim uciekł z mieszkania, a pokrzywdzona, z licznymi obrażeniami głowy, trafiła do szpitala.

Agresor został namierzony i trafił w ręce łaziskich dzielnicowych. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu. Jak później tłumaczył policjantom, zdenerwował się, gdyż podejrzewał siostrę o zabranie mu narzędzi potrzebnych do pracy.

W piątek (7 lutego) usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb. Grozi mu do 2 lat więzienia. Śledczy z łaziskiego komisariatu złożyli też wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środków zapobiegawczych. Prokurator nie miał co do tego żadnych wątpliwości i podjął decyzję o policyjnym dozorze oraz zakazie kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content