play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Śląskie: Bus potrącił 8-latka na pasach. Szedł z tatą do szkoły ZDJĘCIA

today29 stycznia 2020

Background

Policjanci z Rybnika ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około godziny 7.00 na ul. Gliwickiej. Kierujący busem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 8-latka, który szedł wraz z ojcem do szkoły. Chłopczyk z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, a przed przejściami dla pieszych zachowajmy szczególną ostrożność.

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 7.00 w Rybniku na ulicy Gliwickiej. Przechodzący przez oznakowane przejście dla pieszych chłopiec wraz z ojcem zostali potrąceni przez kierującego busem. 30-letni mieszkaniec Rybnika jechał w kierunku Gliwic. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała 8-latka do szpitala. Chłopiec ma złamaną rękę i nogę. Kierujący samochodem był trzeźwy. W trakcie zdarzenia na przejściu znajdowała się pani „stopka”. Rybniccy śledczy będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.

 

Należy przypomnieć, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Apelujemy o ostrożność!

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content