play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Był poszukiwany. Wpadł przez… brak maseczki

today12 października 2020

Background

Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę policjantów przez brak maseczki. W trakcie legitymowania okazało się jednak, że to nie jedyne przewinienie 42-latka. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju był bowiem poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, od soboty 10 października, w Polsce ponownie obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Stąd też policjanci prowadzą pod tym kątem wzmożone kontrole. wynikiem jednej z nich było zatrzymanie poszukiwanego mężczyzny.

W niedzielę około godziny 8.30, funkcjonariusze z ruchu drogowego patrolując ulicę Podhalańską, zauważyli mężczyznę, który nie miał zakrytych ust i nosa. Śledczy zatrzymali się chcąc zapytać pieszego o powód niestosowania się do obowiązujących przepisów. Podczas legitymowania okazało się jednak, że mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, chcąc wprowadzić w błąd policjantów, podał dane swojego brata.

Powodem zatajenia swoich personaliów był fakt, że 42-latek był poszukiwany do odbycia kary pozbawiania wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, skąd trafi prosto do więzienia. Policjanci sporządzili również wniosek do Sądu o ukaranie mężczyzny za brak maseczki i podanie fałszywych danych osobowych.

 

źródło: Policja Śląska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content