play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Śląskie Centrum Medycyny Fizykalnej i Wczesnej Diagnostyki Nowotworów powstaje w Bytomiu

today24 listopada 2020

Background

Śląskie Centrum Medycyny Fizykalnej i Wczesnej Diagnostyki Nowotworów powstaje w Bytomiu. Pawilon nr 7, wchodzący w kompleks budynków szpitala na ulicy Batorego przechodzi gruntowną modernizację. Koszt całej inwestycji to 34 miliony złotych. Równolegle z budową centrum na terenie całego szpitala modernizowane są łazienki dla chorych. Szpital zakupił też nowoczesny mammograf.

Śląskie Centrum Medycyny Fizykalnej i Wczesnej Diagnostyki Nowotworów powstaje w Bytomiu. Głównym zadaniem nowego ośrodka będzie leczenie i diagnostyka chorych na nowotwory z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod terapeutycznych. Będzie to leczenie przez hiperbarię tlenową i metodę fotodynamiczną. Na potrzeby Centrum zostanie zakupiony najnowocześniejszy sprzęt, w tym pracownia endoskopowa, usg, ekg. Zostanie też zakupiony tomograf, angiograf, i kriokomory- mówi Katarzyna Guz, rzeczniczka prasowa Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Chorzy będą leżeć w 2,3 osobowych salach z węzłem sanitarnym. Koszt całej inwestycji to 34 miliony złotych. Równolegle z budową centrum na terenie całego szpitala modernizowane są łazienki dla chorych. Szpital zakupił też nowoczesny mammograf.

Wkrótce w szpitalu na ulicy Batorego w komfortowych warunkach i przy wykorzystania najnowocześniejszego sprzętu będą leczeni chorzy na nowotwory. To nie jedyne nowości w bytomskiej lecznicy. Na terenie oddziałów budowane są od podstaw łazienki dla chorych a szpital systematycznie dokonuje zakupów nowoczesnego sprzętu. Urządzenia szpitalne wzbogaciły się też o „pralnico- wirówkę” i wytwornicę pary, które będą wykorzystywane na potrzeby pralni szpitala. Wytwornicę pary zakupiono też z myślą o centralnej sterylizatorni.

Budowa łazienek realizowana jest w budynku nr V oddziału klinicznego ginekologii, położnictwa i ginekologii onkologicznej. Zakończono także modernizację pomieszczeń pod wytwornicę pary do zasilania pralni. W szpitalu został zainstalowany także zbiornik tlenu, wykorzystywany przy terapii chorych m.in. na Covid-19.

 

fot. FB Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content