play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Śląskie: Drugie najgorsze statystyki pandemii COVID-19 w Polsce. Szpitale w trudnej sytuacji

today26 listopada 2021

Background

Prawie 27 tys. zakażeń i 421 zgonów, to najnowsze statystyki pandemii COVID-19  w Polsce. Sytuacja na Śląsku także nie napawa optymizmem.  W naszym województwie odnotowano prawie 3300 osób z pozytywnym wynikiem na obecność wirusa.

Ministerstwo Zdrowia podało jak co dzień statystyki dotyczące pandemii koronawirusa. Sytuacja w dalszym ciągu wygląda fatalnie. Ubiegłej doby w Polsce odnotowano prawie 27 tys. nowych przypadków zakażenia oraz 421 zgonów. Jeżeli chodzi o poszczególne województwa, to najgorzej sytuacja prezentuje się na Mazowszu. Zachorowało tam około 4400 osób. Niestety Śląskie w tej klasyfikacji plasuje się na 2. miejscu.

Niestety kolejny raz w tym tygodniu odnotowaliśmy ponad 3 tys. nowych zachorowań na koronawirusa oraz blisko 30 zgonów. w woj. śląskim. W efekcie widzimy również dalszy wzrost ilości pacjentów w szpitalach. Na ponad 2200 przygotowanych miejsc blisko 1650 jest zajętych. Podobnie jeżeli chodzi o łóżka respiratorowe. Na 176 zajętych jest 150 – mówi Alina Kucharzewska, rzeczniczka śląskiego wojewody.

Placówki odczuwają coraz większe problemy z przyjmowaniem pacjentów. W wielu z nich wszystkie miejsca są całkowicie obłożone. Personel nie ma wytchnienia, bowiem na miejsce osób, które zakończyły leczenie natychmiast pojawiają się nowe.

– Konieczne jest uruchamianie kolejnych miejsc COVID-owych i tak też robimy. Od dzisiaj zwiększy się ich liczba w szpitalu w Częstochowie, Bytomiu oraz Toszku. W przyszłym tygodniu chcemy uruchomić ponad 2600 nowych miejsc COVID-owych – zapowiada Kucharzewska.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content