play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Śląskie: Funkcjonariusze CBŚP rozbili akcyzowy gang. Zatrzymano 7 osób!

today9 sierpnia 2021

Background

Funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali gang, którego członkowie zajmowali się handlem alkoholu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano 7 osób.

Wyjaśnienie sprawy jest efektem wielomiesięcznej współpracy organów ścigania z Kielc i z Katowic. Zatrzymano 7 osób podejrzanych o przestępczość akcyzową.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że gang działał w latach 2015 – 2017. Członkowie grupy wprowadzali do obrotu wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków akcyzy na terenie woj. śląskiego i świętokrzyskiego. Według wstępnych szacunków śledczych, w wyniku działania grupy, Skarb Państwa mógł ponieść straty w wysokości co najmniej 5 mln zł.

Realizacja została przeprowadzona przez policjantów CBŚP z Zarządów: w Kielcach, Katowicach i Szczecinie na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego. Zatrzymano 7 osób, w wieku od 45 do 59 lat. Funkcjonariusze przeszukali domy, inne obiekty oraz pojazdy należące do zatrzymanych. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono kilkaset tys. zł.

W Śląskim Wydziale  do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz karno-skarbowe. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

źródło: CPŚP

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content