play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Kolejne strajki kobiet. Zablokują ważne trasy w regionie

today26 października 2020

Background

Od kilku dni strajkują przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Dziś w ramach protestu kobiety wyjadą na ulice miast w całej Polsce. Samochodowe manifestacje nie ominą także najważniejszych  tras na Śląsku.

Organizatorzy zapowiadają, że dziś o godzinie 16:00 dojdzie do blokad najważniejszych dróg. Protest samochodowy odbędzie się między innymi w Gliwicach, Bytomiu czy Katowicach. W stolicy Metropolii strajk rozpocznie się przed siedzibą NOSPR. Następnie samochody  kilka razy przemierzyć mają trasę między Aleją Roździeńskiego aż do sklepów meblowych oraz w przeciwnym kierunku  – ulicą Chorzowską do Silesia City Center.

Na tym nie koniec…

O godzinie 19 planowane są dalsze protesty. Zarówno kobiety jak i wspierający je mężczyźni pojawią się w miastach w całej Polsce. O 19:00 ponownie  zbiorą się  przy Archikatedrze Chrystusa Króla. Stamtąd, tak jak w poprzednich dniach planują wyruszyć na spacer ulicami Katowic. Zapadły też konkretne decyzje dotyczące dalszych form protestu. W środę kobiety zamierzają nie pojawić się w swoich miejscach pracy, a dwa dni później – w piątek – wszystkie wyruszą na Warszawę. Tam odbyć się ma największa, jak do tej pory, demonstracja.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content