play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Kominiarz zapuka do Twoich drzwi – inwentaryzacja urządzeń grzewczych

today7 lutego 2020

Background

Kominiarz zapuka do Twoich drzwi – inwentaryzacja urządzeń grzewczych. Wszystko za sprawą walki o czyste powietrze w regionie. Kominiarze przeprowadzą inwentaryzację podczas rutynowych przeglądów kominiarskich.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował, że w trosce o czyste powietrze w najbliższym czasie przeprowadzona zostanie inwentaryzacja urządzeń grzewczych o mocy poniżej 1 MW. Inwentaryzacje prowadzą kominiarze podczas przeglądów kominiarskich. Analiza zebranych danych pomoże w dalszych działaniach zmierzających do poprawy jakości środowiska.

Podczas inwentaryzacji kominiarz wypyta o urządzenia grzewcze w lokalu i wypełni formularz. Umożliwi to pozyskanie informacji na temat rodzaju i ilości instalacji służących do ogrzewania budynków. Analiza zebranych danych posłuży do podjęcia działań zmierzających do poprawy jakości środowiska, zwłaszcza w zakresie powietrza.

Inwentaryzacje przeprowadzane przez kominiarzy są możliwe dzięki porozumieniu o współpracy partnerskiej zawartym między Województwem Śląskim, Korporacją Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego oraz Beskidzkim Cechem Kominiarzy.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej: www.korporacjakominiarzy.pl oraz pod numerem telefonu: 77/423-13-80. Tam można również zweryfikować kominiarzy. 

 

źródło: gliwice.eu

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content