play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Kompletnie pijany jechał na elektrycznej hulajnodze! Wcześniej rozmawiał z policjantami o przepisach

today23 lipca 2021

Background

Podszedł do policjantów z Żor i pytał o przepisy dotyczące korzystania z hulajnóg elektrycznych. Chwilę później został zatrzymany przez tych samych funkcjonariuszy, kiedy poruszał się właśnie na hulajnodze, kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszystko działo się w Żorach, gdzie mężczyzna podszedł do policjantów i zapytał, czy jadąc na hulajnodze elektrycznej, trzeba mieć na głowie kask. Gdy uzyskał satysfakcjonującą go odpowiedź, pożegnał się z mundurowymi i rzucił na odchodne, że dziś raczej nie powinien korzystać z hulajnogi, bo jest już po piwie.

Ku sporemu zdziwieniu mundurowych, nieco później w polu ich widzenia pojawił się ten sam mężczyzna i to właśnie na hulajnodze. Ponieważ wcześniej wspominał, że wypił dzisiaj alkohol, policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli. Badanie alkomatem niestety wykazało, że 47-latek jest pijany, a w jego organizmie krąży ponad 2,5 promila alkoholu.

Stróże prawa przypominają, że korzystanie z hulajnóg elektrycznych w stanie nietrzeźwości jest zabronione! Ponownie zachęcają też do zapoznania się z nowymi przepisami dotyczącymi hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content