play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Śląskie: Napadli z nożem na 16-latka. Wśród sprawców 14-latek

today28 września 2020

Background

Napadli z nożem na 16-latka. Wśród sprawców 14-latek. Czterech sprawców w wieku 14, 15, 16 i 33 lat przy użyciu noża zmusili nastolatka do oddania zawartości plecaka. Łupem złodziei padł e-papieros i olejki o wartości około 300 zł.

Jak czytamy w kronice policyjnej, do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 15.00. Napadnięty 16-latek wraz z dwójką swoich znajomych przebywał na placu zabaw przy ul. Konopnickiej. Wtedy podeszli do niego trzej nastolatkowie i 33-letni mężczyzna, którzy zażądali od 16-latka oddanie zawartości plecaka. Gdy ten odmówił, dwaj sprawcy wyciągnęli noże i grożąc nastolatkowi zmusili go do wydania im e-papierosa i olejków o wartości około 300 zł.

Na miejsce zdarzenia skierowani zostali śledczy, którzy ustalili rysopis podejrzanych i rozpoczęli ich poszukiwania. Już kilka minut później trzech zostało zatrzymanych. Okazali się nimi mieszkańcy Mysłowic w wieku 14, 16 i 33 lat. Pomimo częściowej zmiany ubioru wszyscy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego i zatrzymani. Śledczy odzyskali też skradzione przedmioty i zabezpieczyli odzież sprawców oraz jeden z noży wyrzucony przez mężczyzn po zdarzeniu. 33-latek spędził noc w policyjnym areszcie, a jego nieletni kompanii w izbie dziecka. Ostatni ze sprawców rozboju został zatrzymany wczoraj. Okazał się 15-letni mieszkaniec Mysłowic.

Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował 33-latka na 3 miesiące. Może mu grozić do 12 lat więzienia. Natomiast nieletni sprawcy tego czynu odpowiadać będą przed sądem rodzinnym.

 

źródło: KMP Mysłowice

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content