play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Natychmiastowa reakcja uratowała 78-latkę z płonącego mieszkania!

today19 marca 2020

Background

Dzięki natychmiastowej reakcji i podjętym działaniom, kłobuccy policjanci uratowali życie 78-latki. Sierż. sztab. Tomasz Możdżeń oraz sierż. sztab. Krzysztof Osadnik jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru. Mundurowi wybiegli z radiowozu i ruszyli na klatkę schodową do jednego z płonących mieszkań. Wyprowadzili z niego starszą kobietę i zaalarmowali pozostałych mieszkańców, aby niezwłocznie opuścili swoje mieszkania i wyszli na zewnątrz budynku.

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj przed 11:00. Dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o dymie wydobywającym się z mieszkania w jednym z kłobuckich bloków. We wskazane miejsce natychmiast skierował policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy pełnili służbę w pobliżu. Mundurowi po dotarciu na miejsce zauważyli, że z okien mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze budynku, wydobywa się nie tylko dym, ale również płomienie. Stróże prawa natychmiast ruszyli w kierunku mieszkania, gdyż wiedzieli, że w środku przebywa 78-latka. Stróże prawa wkroczyli do akcji i uratowali kobietę. Po wyprowadzeniu jej z mieszkania, policjanci zaalarmowali o pożarze także pozostałych mieszkańców klatki schodowej i pomogli im w ewakuacji.

Na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar, nim objął on pozostałe mieszkania. Następnie strażacy oddymili pomieszczenia i wynieśli z mieszkania w bezpieczne miejsce, znajdującą się w nim butlę z gazem. Ratownicy medyczni udzieli pomocy i przebadali 78-latkę, która nie wymagała hospitalizowania. Jak się okazało, kobieta zasnęła, pozostawiając na gazie gotujący się posiłek. Na szczęście podczas pożaru mieszkania nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Teraz kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

 

 

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content