play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Śląskie: Obraził Prezydenta RP. Grozi mu więzienie

today22 września 2020

Background

Obraził Prezydenta RP. Grozi mu więzienie. Mieszkaniec województwa śląskiego na jednym z portali internetowych zamieścił obraźliwy wpis dotyczący Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Mężczyzna nie pozostanie bezkarny. Takie zachowanie w świetle obowiązujących przepisów stanowi przestępstwo zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Na obraźliwy wpis w sieci trafili śledczy z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. Następnie o sprawie powiadomieni zostali policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śląscy śledczy dokonali zatrzymania 39-latka z powiatu rybnickiego. Jak czytamy w kronice policyjnej: „Internauta w swoim wpisie nie przebierał w słowach, publicznie kierował obelgi i wulgarne słowa w stosunku do głowy państwa. Jego wypowiedź nie miała nic wspólnego z kulturalnym wyrażeniem swojej opinii i naruszała obowiązujące przepisy”.

Mężczyzna za publiczne obrażanie głowy państwa usłyszał prokuratorski zarzut. Zgodnie z art. 135. § 2. Kodeksu Karnego, „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content