play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Od prawie dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką

today3 marca 2020

Background

Od prawie dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką orz jej rodziną. 30-latek został zatrzymany, a decyzją sądu objęto go również tymczasowym aresztem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Groźba podpalenia drzwi wejściowych

We wtorek, 25 lutego policjanci odebrali zgłoszenie, że 30-letni mężczyzna grozi podpaleniem drzwi wejściowych do domu swojej partnerki. Sytuacja stanowiła realne zagrożenie życia i zdrowia domowników. Na miejsce skierowano patrol, jednak agresora już tam nie było. Sprawa została przekazana dzielnicowemu, który w rozmowie z kobietą ustalił, że w jej domu dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Od poszkodowanej zostało przyjęte zgłoszenie dotyczące przestępstwa.

Trwający prawie dwa lata koszmar

Kobieta zeznała, że 30-letni oprawca od prawie dwóch lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią i członkami jej rodziny. Po wysłuchaniu kobiety oraz innych świadków, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 30-latek usłyszał zarzuty. W miniony piątek raciborski sąd, na wniosek śledczych i prokuratora podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz domowemu oprawcy grozi nawet 5 lat więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content