play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Pijany kierowca autobusu przewoził 25 osób!

today14 września 2020

Background

Pijany kierowca autobusu przewoził 25 osób! Policjanci z jastrzębskiej drogówki uniemożliwili w sobotę dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 63-latka wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Do zatrzymania doszło dzięki reakcji świadka.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16.30 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Pszczyńskiej. Jedna z pasażerek, zaniepokojona zachowaniem kierowcy autobusu, powiadomiła o swoich obawach męża, a ten postanowił o swoich podejrzeniach dotyczących stanu trzeźwości kierowcy poinformować jastrzębską policję. Wysłany na miejsce patrol drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę autobusu.

Śledczy od razu wyczuli od 63-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Podczas kontroli w pojeździe znajdowało się 25 osób. W trakcie kontroli stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze odkryli niesprawność układu wydechowego oraz nadmiernie skorodowane elementy konstrukcyjne podwozia. Dowód rejestracyjny autobusu został zatrzymany z zakazem dalszej jazdy, a pojazd został skierowany na dodatkowe badania techniczne. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 3 lata więzienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content