play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Śląskie: Policja podsumowała Święta Bożego Narodzenia na drogach

today27 grudnia 2021

Background

Święta Bożego Narodzenia już za nami. Policja podsumowała ich przebieg na drogach. Ilość kolizji przekroczyła ponad 300 zdarzeń. Na całe szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Tradycyjnie Święta Bożego Narodzenia oznaczają intensywną pracę policji, która ze wzmożonym zaangażowaniem dba w tym okresie o bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierowców przepisów, a także badali ich stan trzeźwości.

Mundurowi podsumowali miniony weekend. Na drogach naszego województwa doszło do 339 kolizji oraz 5 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Na całe szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Jeżeli chodzi o kierowców, którzy usiedli za kółkiem pod wpływem alkoholu, to policjanci przyłapali 48 osób.

Dodatkowo w ramach świątecznych działań funkcjonariusze zabezpieczali motopasterki. Niestety nie wszyscy ich uczestnicy zrozumieli ideę tego wydarzenia. W efekcie podczas 195 kontroli mundurowi odnotowali 78 wykroczeń, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz złapali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content