play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Pożar stodoły. Obok stadnina koni i budynek mieszkalny! [ZDJĘCIA]

today21 sierpnia 2020

Background

Pożar stodoły. Obok stadnina koni i budynek mieszkalny! Jedenaście zastępów straży pożarnej gasiło dzisiejszej nocy pożar stodoły w Międzyrzeczu Górnym. Akcja gaśnicza trwała ponad pięć godzin.

Oficer dyżurny odebrał informację o pożarze o godz. 00:34. Kiedy jednostki przybyły na miejsce zdarzenia, ogniem objęty był cały budynek stodoły wykonany z drewna oraz cegły. W pierwszej chwili działania zastępów polegały na obronie budynku stajni dla koni oraz budynku mieszkalnego. Oba obiekty znajdowały się w odległości około 10 m od palącej się stodoły.

Następnie podano dwa prądy wody na palący się budynek. Po dojeździe kolejnych jednostek na miejsce zdarzenia postanowiono podać dodatkowe dwa prądy wody. W miarę przygasania pożaru zrezygnowano z obrony sąsiednich budynków i pozostawiono 4 prądy w natarciu w celu dogaszenia pożaru i przelewania słomy.

Stodoła w momencie wybuchu pożaru była pełna – znajdowało się w niej 3000 bali słomy oraz 5 ton trocin. Ze względu na dużą ilość zgromadzonej słomy do jej wyciągania użyto ciężki sprzęt tj. koparko ładowarkę oraz dwa ciągniki rolnicze z przyczepami.

Działania zakończono o godz. 6:00. Przyczynę pożaru ustala policja.

https://www.facebook.com/bielskiedrogi/posts/1683850291789407

źródło/foto: KM PSP Bielsko-Biała

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content