play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Śląskie: Pracownica banku okradała swoich klientów

today13 marca 2020

Background

41-letnia mieszkanka Orzesza była pracownikiem mikołowskiej agencji jednego z dużych banków od 17 lat. W tym czasie stale obsługiwała sporą liczbę klientów, głównie powyżej 60 roku życia, którzy ufali jej przy każdej prowadzonej transakcji.

Wykorzystując pozyskane zaufanie, kobieta znalazła sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki dla siebie. Okazało się bowiem, iż od grudnia 2015 roku do lipca 2019 r. wyłudzała drobne sumy pieniędzy z rachunków bankowych swoich klientów w ten sposób, że obsługując poszczególne ich sprawy, podsuwała im do podpisu zlecenia wypłaty gotówki. W jednym z przypadków doszło także do sytuacji, kiedy klient nieświadomie podpisał umowę pożyczki. W niektórych przypadkach 41-latka dodatkowo fałszowała podpisy klientów na dyspozycjach wypłaty.

Kobieta wyłudziła ponad 35 tysięcy złotych, działając w ten sposób na szkodę banku, który oszukanym przez nieuczciwą pracownicę klientom, zwrócił wszystkie pieniądze.

Kobieta wczoraj usłyszała zarzuty przywłaszczenia pieniędzy oraz fałszowania dokumentów. W trakcie przesłuchania tłumaczyła, że potrzebowała dodatkowych środków do życia. Przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi jej do 5 lat więzienia.

 

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content