play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Śląskie: Przyjechał pijany na stację paliw. Kupił alkohol i odjechał

today24 sierpnia 2021

Background

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany po reakcji świadka! Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 61-latka, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. 

Reakcja świadka pomogła zatrzymać policjantom nietrzeźwego kierowcę osobowego Renaulta. W sobotę, tuż przed północą, policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika stacji paliw, który zwrócił uwagę na zachowanie jednego z klientów, które mogło wskazywać na jego nietrzeźwość. Dodatkowo mężczyzna po zakupie alkoholu wsiadł do samochodu i odjechał w kierunku Tarnowskich Gór. Policjanci po zgłoszeniu przystąpili do poszukiwań za opisanym samochodem.

W Nakle Śląskim na ulicy Głównej mundurowi zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Kierującym był 61-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, który podczas pomiaru urządzeniem wydmuchał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach ustalono, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2023 roku za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie sprawcy zadecyduje prokurator i sąd.

– Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii przekonują śląscy policjanci.

Mundurowi apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content