play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Skatował psa – przerażone zwierzę wymagało natychmiastowej operacji

today15 czerwca 2020

Background

Skatował psa – przerażone zwierzę wymagało natychmiastowej operacji. Mowa o 58-latku, który najbliższy miesiąc spędzi w areszcie za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami policjantów w mieszkaniu, w którym sprawca przebywał ze swoją konkubiną, przebywały też jej 2 psy. W poniedziałkowy wieczór właścicielkę psów obudziło skomlenie jednego z nich. Kobieta znalazła zakrwawionego pupila schowanego pod wanną w łazience. Zdecydowała się powiadomić o fakcie policję. Śledczy szybko ustalili, że oprawcą biednego zwierzęcia był konkubent zgłaszającej. 61-latek uparcie nie przyznawał się do winy i twierdził, że psa potrącił samochód. Mimo to mężczyzna został zatrzymany.

Jak się okazało, pies posiadał ranę kłutą klatki piersiowej i uszkodzenie opłucnej. Konieczne było jak najszybsze przekazanie zwierzęcia pod opiekę specjalistów, którzy udzieliliby mu niezbędnej pomocy. Decyzją sądu sprawca trafił do aresztu. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Ponadto policjanci z „jedynki” wystąpili również do urzędu miasta o interwencyjne odebranie drugiego czworonoga, który pozostał w mieszkaniu. Obecnie psy przebywają w schronisku i tam pozostaną aż do sądowego rozstrzygnięcia o ich dalszym losie.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content