play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Śląskie: Śmierć w kopalni. Nie żyje 39-letni górnik [AKTUALIZACJA]

today7 września 2018

Background

Tragiczne w skutkach zdarzenie w kopalni Chwałowice w Rybniku. Doszło do niego dzisiaj, 7 września we wczesnych godzinach rannych. Nie żyje 39-letni pracownik firmy zewnętrznej. Mimo długiej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować.

Wiadomo, że mężczyzna zajmował się nadzorowaniem pracy przenośnika taśmowego. Jego ciało znaleziono o godzinie 4:05. W trakcie oględzin 0 jak podaje portal NetTG – nie stwierdzono na nim żadnych widocznych obrażeń, jednak podjęto akcję reanimacyjną. Poszkodowany mężczyzna – jak pisze portal NetTG – został wydobyty na powierzchnię o godzinie 5:50. Również w czasie tych działań prowadzona była akcja ratująca życie, która niestety nie przyniosła spodziewanych skutków. Przyczyny zgonu 39-latka wyjaśni zarządzona już sekcja zwłok, której wyniki – jak podaje nasz informator – będą znane we wtorek. Mężczyzna, z którym rozmawiał nasz reporter dodaje, że człowiek, który stracił życie pod ziemią, osierocił dwie córki w wieku 4 i 12 lat. Starsza z nich – jak się dowiedzieliśmy – choruje na białaczkę. Dodatkowo otrzymaliśmy informację, że pracownik wyciągnięty dzisiaj rano na powierzchnię miał zgnieciony brzuch i połamane żebra. Do sprawy zdarzenia z rybnickiej kopalni będziemy jeszcze wracać. Nowe dane przekażemy, gdy  znane będą wyniki sekcji zwłok zmarłego górnika.

To trzynasta w tym roku śmiertelna ofiara w kopalniach węgla kamiennego, po raz pierwszy zmarły to pracownik zewnętrznej firmy świadczącej prace na rzecz kopalni.

 

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content