play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Śląskie: Władze województwa przygotowały szpitale na czwartą falę koronawriusa

today15 października 2021

Background

Widmo czwartej fali pandemii koronawirusa z każdym dniem staje się coraz bardziej realne. Władze województwa śląskiego postanowiły zabezpieczyć miejsca w szpitalach na potencjale oddziały COVID-owe.

Rosnąca liczba zachorowań, a także przestój w szczepieniach przybliża rozpoczęcie czwartej fali pandemii koronawirusa. W związku z tym Urząd Marszałkowski w porozumieniu ze Śląskim Urzędem Wojewódzkim poczynili przygotowania na taką ewentualność. Władze wyznaczyły miejsca w szpitalach, które będą pełniły funkcję zabezpieczenia oddziałów COVID-owych.

– Obecnie mamy 233 miejsca w naszych szpitalach na terenie całego województwa, od Częstochowy po Bielsko. 65 z tych miejsc to jest tak zwany drugi poziom wymagający wielospecjalistyki. Mam nadzieję, że te miejsca nie zostaną wykorzystane. Obecnie w naszych szpitalach jest 20 chorych na COVID-19 – mówi w rozmowie z naszym reporterką Izabela Domogała, wicemarszałek woj. śląskiego.

Dziś poznamy kolejne dane odnośnie koronawirusa. Przypomnijmy, że ostatnie nie napawały optymizmem. Dobowe wzrosty wskazały 3000 przypadków zakażenia, a także zgony 60 osób. Najwięcej nowych zachorowań odnotowano na Lubelszczyźnie – 700, natomiast na Śląsku 143. Łączna liczba hospitalizowanych osób w kraju wynosi 2800.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content