play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: szybka interwencja policjantów uratowała 3 seniorów z płomieni

today11 marca 2020

Background

Mundurowi z jasienickiego komisariatu jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru jednego z budynków jednorodzinnych w Jaworzu. Spod dachu wydobywał się gęsty dym i iskry ognia, a wewnątrz przebywało jeszcze trzech seniorów, którzy nie potrafili samodzielnie wydostać się z zadymionych pomieszczeń. Policjanci bez wahania weszli do środka i wyprowadzili poszkodowanych. Stróże prawa wiedzieli co zrobić i zrobili to tak, jak należy.

Na miejsce przyjechały 4 zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar, nim objął on cały budynek, a następnie oddymiły pomieszczenia. Policjanci ustalili, że ogień wybuchł najprawdopodobniej z powodu zwarcia instalacji elektrycznej. 76-latka, która chwilowo utraciła przytomność, została przez medyków zabrana do szpitala. Pozostałym seniorom zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy na miejscu i nie było potrzeby ich hospitalizowania.

Sierż. sztab. Adam Kubicius i st. sierż. Paweł Cichocki z Komisariatu Policji w Jasienicy udowodnili swoją postawą, że kiedy zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie nie wahają się zaryzykować swojego własnego. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu trójka seniorów wyszła cało z płomieni.

 

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content