play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Śląskie: Tragiczny weekend nad wodą

today10 sierpnia 2020

Background

Tragiczny weekend nad wodą. Za nami upalny weekend, który niestety zebrał swoje tragiczne żniwa nad wodą. W sobotę utonęły trzy osoby, w niedzielę policja poinformowała o śmierci kolejnych.

Do tragedii doszło między innymi w zbiorniku Bałtyk w Częstochowie. Mimo prowadzonej resuscytacji, wyciągnięty z wody mężczyzna zmarł. Ciało wyłowiono także z kąpieliska w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach – to poszukiwany od piątku 27-latek. Do tragedii doszło też na Zalewie Nakło – Chechło.

Przede wszystkim alkohol – pływanie poalkoholowe, przecenianie swoich możliwości, odpływanie zbyt daleko od brzegu. Często bywa tak, że nie mamy już sił wrócić do brzegu. No i oczywiście dzieci, które są pozostawione bez opieki. Bardzo często rodzice są na kocu, ale są zaabsorbowani korzystaniem z telefonu – mówił Jacek Mężyk z tarnogórskiej policji.

Od początku sierpnia, według policyjnych statystyk, w Polsce ponad 20 osób straciło życie nad wodą. Bilans od kwietnia to ponad 230 utonięć. Co najmniej do piątku można spodziewać się wysokich temperatur.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content