play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Tragiczny wypadek na DW 919! Nie żyje mężczyzna, który jechał motorowerem ZDJĘCIA

today11 sierpnia 2021

Background

Policjanci z Raciborza wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Doszło do niego wczoraj na DW 919 na trasie Markowice – Babice. W wyniku odniesionych obrażeń 58-letni kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 10 sierpnia, około godziny 13.20, na DW 919 na trasie Markowice-Babice. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 58-letni mieszkaniec Raciborza, kierując motorowerem,  jadąc od Markowic w stronę Babic, na prostym odcinku wykonując manewr skrętu w lewo wjechał pod wyprzedzający go samochód marki Skoda kierowany przez 36-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. W wyniku odniesionych obrażeń 58-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca Skody był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

– Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę z wyobraźnią i powstrzymanie się od brawury.  Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię i poruszaniu się nią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych – apelują śląscy policjanci.

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content