play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Ukradli dziewczynce rower i pobili jej ojca

today8 października 2020

Background

Do zuchwałej kradzieży i pobicia doszło w Porębie na ulicy Chopina. Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich ukradł 12-latce rower, a później wspólnie z kolegą pobili ojca dziewczynki i zabrali mu telefon oraz dokumenty. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek przy ul. Chopina w Porębie. Sprzed sklepu został skradziony rower należący do 12-latki. Dziewczynka powiadomiła o zdarzeniu rodziców. Opiekunowie natychmiast pojawili się na miejscu i w oddali zauważyli jadącego na rowerze córki mężczyznę. Rozpoczęli pościg za sprawcą. Ten porzucił łup i uciekł do jednego z budynków mieszkalnych. Tam dogonił go ojciec nastolatki. Jednak w środku okazało się, że nie jest on sam. Wraz z kolegą dotkliwie pobił 41-latka. Zabrali mu także telefon komórkowy i dowód osobisty.

O zdarzeniu powiadomiono policjantów z Posterunku Policji w Porębie, którzy wytypowali sprawców, a następnie z pomocą zawierciańskich mundurowych zatrzymali ich. 23-latek i jego 20-letni kolega usłyszeli zarzuty, do popełnienia których się przyznali. Sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt.

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content