play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Śląskie: Ważne zmiany w żółtych i czerwonych strefach!

today27 sierpnia 2020

Background

Ważne zmiany w żółtych i czerwonych strefach! W czwartek ogłoszona została nowa lista powiatów, które zostają włączone do różowej, żółtej i czerwonej strefy. Nie ma już czerwonych stref na śląsku. Na żółtej liście pozostaje tylko powiat rybnicki i kłobucki. Katowice zniknęły ze strefy alertowej. Trafił tam powiat myszkowski.

Dotychczas w czerwone strefie znajdowały się powiaty: lipski, nowosądecki, nowotarski, rybnicki, wieluński oraz Rybnik i Nowy Sącz.

Natomiast do strefy żółtej należały powiaty: jarosławski, łowicki, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, pszczyński, przemyski, radziejowski, tatrzański oraz Biała Podlaska, Ruda Śląska i Żory.

Wprowadzono również nową strefę – różową – do której trafiły zagrożone powiaty. Wśród nich znalazły się między innymi  Kraków i Katowice.

Dziś wiemy już, że zgodnie z nowy podziałem ze stref żółtych zniknęły miasto Rybnik, Żory, Ruda Śląska  i powiat pszczyński.  Katowice  zniknęły ze strefy alertowej. Na ten moment do żółtej strefy w województwie śląskim należy tylko powiat rybnicki.

Czerwona strefa to teraz powiaty: nowotarski, lipski, łowicki, pajęczański, wieluński, kolski oraz Nowy Sącz.

Do żółtej należą powiaty: rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, kłobucki, bartoszycki oraz miasto Kraków.

Do strefy różowej trafiły:  powiat brzeski, myszkowski, oleski, a także miasto Sopot.

Zmiana stref nastąpi z piątku na sobotę.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content