play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

#RadioPiekaryPomaga

Śląskie: Widok tych dzieci chwyta za serce. Pomóc może każdy WIDEO

today21 lipca 2021

Background

Widok tych dzieci chwyta za serce. Wiceprezydent Piekar Śląskich, Krzysztof Turzański, odwiedził podopiecznych fundacji „Zostań Aniołem”. O czym marzą i czego potrzebują najbardziej? Zobaczcie wideo poniżej.

LINK TO ZRZUTKI: TUTAJ

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Powstała w 2020 roku, a pomaga dzieciom, młodzieży, osobom starszym, niepełnosprawnym i wykluczonym społecznie. Fundacja „Zostań Aniołem” troszczy się o jakość życia ich podopiecznych, ale również stawia na integrację ze środowiskiem lokalnym, tolerancję i szacunek. Dziś pomóc może każdy z nas, kto weźmie udział w akcji #artsportfunchallenge2, czyli malowanie przez bieganie.

Jest to wyzwanie, które polega na tym, by osoba nominowana do zadania, poprzez bieganie za pomocą zapisu sygnału GPS ze swojego telefonu, przebiegła, przeszła (uprawiając np. nodric walking) lub najzwyczajniej przespacerowała dystans:

10 km – sportowcy, biegacze, osoby dorosłe

5km – osoby z dziećmi

Dystans należy przebyć tak, by zapis sygnału (śladu) GPS stworzył jakiś ciekawy obrazek. Aby obraz był czymś naprawdę pięknym i wyrazistym, taką trasę należy wcześniej dobrze zaplanować, następnie pokonać i udostępnić na portalu społecznościowym. Każdy, kto wykona zadanie, zostaje automatycznie upoważniony do nominowania kolejnych (wybranych przez siebie) 5 osób. Czas na wykonanie zadania od daty nominacji to 1 tydzień.

Osoby nominowane, które nie podejmą wyzwania, będą mogły odstąpić od podjęcia wyzwania wpłacając symboliczną kwotę (np. 10-20zł) na konto siepomaga, a wszystkie te zebrane środki będą przeznaczone na Fundację „Zostań Aniołem”.

Pomysłodawcą i inicjatorem akcji jest trener personalny, Tomasz Majcherski. Fundacja „Zostań Aniołem” ze Strumienia prowadzi działalność na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w tym na rzecz osób z niepełnosprawnością. Nasze działania kierujemy w szczególności do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu. Jest to placówka stałego pobytu przeznaczona dla 73 chłopców z niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami. Celem niniejszej akcji jest pozyskanie środków na aktywizację ruchową mieszkańców dps oraz bieżącą działalność statutową fundacji.

– Zebrane środki chcielibyśmy przeznaczyć działalność statutową fundacji oraz na zakup i montaż piłkołapu przy boisku należącym do dps, a także na zakup różnego rodzaju sprzętów sportowych i rekreacyjnych (np. rowery, sprzęt do gry w badmintona, siatka i słupki do gry w siatkówkę, piłki, hulajnogi, frisbee, rolki, zestaw do speedballa itd.) – mówią organizatorzy zbiórki.

Więcej informacji o Fundacji oraz statut dostępne są na stronie http://dps-strumien.pl/index.php/zostan-aniolem

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content