play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Śląskie: Wypadek autokaru z dziećmi. Kierowca z poważnym zarzutem

today17 sierpnia 2020

Background

O wypadku autokaru przewożącego dzieci z zespołu Mały Haśnik z Żabnicy na Żywiecczyźnie informowaliśmy w sobotę, 15 sierpnia. Pojazd przewożący dzieci i opiekunów, którzy jechali na wypoczynek nad morze, wypadł z trasy. W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały ciężko ranne. Jak informuje gdańska prokuratura – kierowcy postawiono zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano. Autokar przewożący 30 osób – dzieci z zespołu Mały Haśnik i dorosłych opiekunów – nagle wypadł z drogi, przekoziołkował i wylądował na kołach. W wypadku ciężko ranne zostały cztery osoby – w tym kierowca pojazdu. Mężczyzna został na miejscu przebadany alkomatem, który nie wykazał obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Mimo to pobrano mu krew do badań.

Dziś pojawiła się informacja, że kierujący autokarem usłyszał zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, za który grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, zastosowano wobec niego również poręczenie majątkowe. Kierowca podał okoliczności w jakich doszło do wypadku. Tłumaczył, że stracił kontrolę nad pojazdem w wyniku bólu w klatce piersiowej. Wersja wydarzeń mężczyzny będzie weryfikowana.

Teraz przeprowadzone zostaną badania techniczne pojazdu oraz przesłuchania świadków.

 

fot.: KWP Gdańsk

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content