play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Zadał ciosy nożem w okolicy twarzy i szyi. Chciał zabić?

today14 stycznia 2020

Background

Kilkukrotnie ugodził nożem w okolice twarzy i szyi 41-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego. Podejrzany 37-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara 25 lat więzienia lub nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w 1 stycznia br. na ulicy Rudzkiej w Kuźni Raciborskiej. Jak wstępnie ustalili raciborscy kryminalni, poszkodowany podczas powrotu do miejsca zamieszkania został zaczepiony przez 37-latka i ugodzony przez niego nożem w okolice twarzy oraz szyi. Poszkodowany trafił do szpitala. Na chwilę obecną jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kilka dni później policjanci zatrzymali napastnika. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora, wczoraj sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa, 37-letniemu mieszkańcowi powiatu raciborskiego grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Podejrzany został już doprowadzony do zakładu karnego.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content