play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Śląskie: Złamała kwarantannę, bo musiała powiesić pranie!

today23 marca 2020

Background

Większość objętych kwarantanną domową nie opuszcza swoich mieszkań i stosuje się do zaleceń. Niestety, nie wszyscy w dobie zagrożenia wykazują się odpowiedzialnością. W sobotnie popołudnie mundurowi otrzymali informację o kobiecie objętej kwarantanną, która spaceruje po klatce schodowej. Dzielnicowy ustalił, że zawiercianka opuściła mieszkanie, bo chciała… rozwiesić pranie.

W sobotę po południu policjanci otrzymali informację, że jedna z mieszkanek Zawiercia nie stosuje się do zaleceń i pomimo domowej kwarantanny, którą została objęta,gdyż  spaceruje po klatce schodowej.

Gdy dzielnicowy przyjechał na miejsce, kobieta była już w swoim domu. Mundurowy ustalił jednak, że rzeczywiście opuszczała ona swoje mieszkanie. Zawiercianka tłumaczyła się, że wyszła, gdyż chciała… rozwiesić pranie na strychu budynku.

Policja przypomina!

  • Informacje o osobach objętych kwarantanną, które nie stosują się do zaleceń, przekazywane są Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu. Jest to organ, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę nawet do 30 tys. zł.
  • Osoba niestosująca się do zaleceń może również ponieść konsekwencje związane z popełnionym wykroczeniem z art. 116 kw, czyli nieprzestrzegania nakazów lub zakazów o zapobieganiu chorobom, za które grozi kara grzywny.
  • Jeśli z miejsca wyznaczonego oddali się osoba, u której potwierdzono zakażenie, zgodnie z art. 161 kk, za narażenie człowieka na zakażenie, odpowie ona za popełnione przestępstwo, za które grozi kara do roku więzienia.
  • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13.03.2020 r. w sprawie ogłoszenia na terenie RP stanu zagrożenia epidemicznego, na przedsiębiorców – właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych nałożono ograniczenia. W przypadku niestosowania się do wytycznych, w zależności od okoliczności naruszenia przepisów, osoby te poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo z art. 165 kk – sprowadzenie stanów powszechnie niebezpiecznych dla życia lub zdrowia, za które przewidziana jest kara nawet 8 lat więzienia lub za popełnione wykroczenie – art. 54 kw – zabronione zachowanie się w miejscach publicznych, za które można zostać ukaranym grzywną.

źródło:Policja Śląska

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content