play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Znęcał się nad swoimi rodzicami i siostrą. Musi opuścić mieszkanie

today22 stycznia 2020

Background

Znęcał się nad swoimi rodzicami i siostrą. Musi opuścić mieszkanie. 29-letni mężczyzna jest podejrzany o przemoc domową i groźby karalne. Podczas przeszukania znaleziono w jego samochodzie susz marihuany. Mężczyzna został objęty zakazem zbliżania się do ofiar oraz policyjnym dozorem.

W niedzielę, 19 stycznia policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Kozach, gdzie jeden z domowników wszczął awanturę ze swoimi najbliższymi. W czasie kłótni wyzywał swoich rodziców i siostrę. Dodatkowo w stosunku do swojej siostry był bardzo agresywny, szarpał ją, uderzał i groził pozbawieniem życia.

Policjanci zebrali dowody przeciwko mężczyźnie. Ustalili, że rodzinny dramat trwał już od dłuższego czasu. Domowy oprawca dodatkowo posiadał przy sobie substancje niedozwolone w postaci marihuany. W chwili zatrzymania 29-latek był trzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W poniedziałek policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty znęcania się nad rodzicami i siostrą oraz posiadania narkotyków. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji prokurator nakazał mu opuścić mieszkanie. Zakazał mu też zbliżania się do pokrzywdzonych i zastosował wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje wkrótce sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content