play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Sławków: Nie chciał zapłacić za taksówkę i zaatakował policjantów

today9 lipca 2020

Background

Policjanci ze Sławkowa zatrzymali 61-letniego mieszkańca miasta, który zaatakował ich w trakcie interwencji. Pijany mężczyzna nie chciał zapłacić za przejazd taksówką i uciekł przed kierowcą do domu. Mundurowych wezwanych przez taksówkarza na miejsce zaatakował gazem. Za znieważenie i napad na policjantów grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sławkowie zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w centrum miasta. O pomoc prosił kierowca taksówki, który przywiózł z Częstochowy do Sławkowa 61-letniego mężczyznę. Po wykonanym kursie, pijany pasażer odmówił zapłaty 450 złotych za usługę i po trwającej chwilę szamotaninie, uciekł do swojego mieszkania.

Już na początku policyjnej interwencji mężczyzna zaczął zachowywać się arogancko i agresywnie. W pewnym momencie, stojąc w drzwiach mieszkania, zaatakował policjantów trzymanym w dłoni gazem. Zastosowanie technik obezwładniających przez mundurowych, szybko zakończyło interwencję. Dalszym losem zatrzymanego 61-latka zajmie się teraz sąd i prokurator.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content