play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Ślązacy rozdysponują miliony złotych. Połowa na cele ekologiczne

today8 kwietnia 2021

Background

Milionami złotych dysponują mieszkańcy województwa śląskiego w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa idzie z duchem czasu, więc priorytetowo traktuje także sprawy ochrony środowiska naturalnego. Na cele „eko” zostanie przeznaczona połowa Budżetu.

Aż 10 milionów złotych do dyspozycji mieszkańców województwa śląskiego. Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego – zielona edycja.

– W tym roku budżet obywatelski podzielony jest na dwie części: eko-budżet obywatelski i regio-budżet obywatelski. Z kwoty 10 milionów złotych, w ramach której mieszkańcy mogą składać projekty, mogą składać wnioski na działania w swoich społecznościach lokalnych – pół tej kwoty, czyli 5 milionów złotych zostało skierowane na projekty ekologiczne – mówi Radiu Piekary Sławomir Gruszka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

[reklama

W ramach puli EKO zgłaszane projekty muszą wpływać na poprawę środowiska naturalnego i służyć rozwojowi całego województwa. Nabór wniosków trwa do 16 maja.

– Zdecydowanym priorytetem są dzisiaj projekty ekologiczne, projekty, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. W związku z tym, także Marszałkowski Budżet Obywatelski od trzeciej edycji jest takim właśnie budżetem ekologicznym. Na stronie internetowej Slaskie.pl wszelkie szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób składać wnioski, jak dzielą się regiony, o jakich kwotach możemy mówić – dodaje rzecznik Sławomir Gruszka.

Aby zgłosić zadanie, należy wypełnić formularz za pomocą generatora eBO. Następnie wydrukowany i podpisany formularz należy dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego lub jednostek zamiejscowych w Częstochowie i Bielsku-Białej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Urzędu Marszałkowskiego i zapoznania się ze szczegółami tegorocznej edycji Budżetu Marszałkowskiego.

 

Fot. graf. UMWS/slaskie.pl

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content