play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Ślązak wraca ze złotem z Igrzysk Olimpijskich! Dawid Tomala triumfuje w chodzie na 50 km

today6 sierpnia 2021

Background

Jedna z największych sensacji Igrzysk z udziałem Ślązaka. Dawid Tomala został dziś w nocy mistrzem olimpijskim w chodzie na 50 kilometrów. To ogromne zaskoczenie, bo nikt nie stawiał na naszego reprezentanta.

 

Gmina Bojszowy dumna ze swojego mieszkańca. Już w nocy na profilu w jednym z portali społecznościowych, ta mała wieś leżąca w województwie śląskim, a należąca kiedyś terytorialnie do Tychów, szczyciła się swoim wielkim sukcesem.

To wielka radość nie tylko dla samego zawodnika, ale też dla całej społeczności Bojszów, bo informacja o zwycięstwie bardzo szybko poszła w świat. A sam Dawid Tomala do tej pory był specjalistą w chodzie na 20 kilometrów. Jak sam podkreśla, ma za sobą tylko kilka startów na dystansie o 30 kilometrów dłuższym.

Polak ostro ruszył do rywalizacji, ale jeszcze w połowie wyścigu nie miał zbyt dużej przewagi nad rywalami.

Ku wielkiemu zaskoczeniu, w końcówce okazało się jednak, że zyskał aż trzyminutową przewagę nad drugim zawodnikiem. Wtedy już stało się jasne, że złoto będzie należeć tylko do niego.

Jego czas to trzy godziny 50 minut i osiem sekund. Tą wygraną nasz reprezentant przechodzi do historii igrzysk, bo jako ostatni zdobył złoto w tej konkurencji. Chód na 50 kilometrów znika bowiem z listy dyscyplin olimpijskich. To już jedenasty medal dla Polski w Tokio.

Fot: Facebook/ Polski Komitet Olimpijski

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content